Welcome Samu Vom Danischen Wohld ISDS 17872

Samu to nasz wielkopies z ogromnie dobrym serduszkiem. Jak duży – tak dobry.

Samu przyjechał do nas aby dolać doskonałej krwi do naszej hodowli.
Sprowadzamy do swojej hodowli krew najlepszych zaganiających psów Europy. Chcemy aby nasze Border Collie stawały się coraz lepsze i aby nasi nabywcy mieli najlepsze psy z możliwych.
Patrzymy zawsze na predyspozycje sportowe, predyspozycje do pracy, zdrowie i odpowiednią, zrównoważoną psychikę.
Samu – jest doskonały.
To bardzo mocny, silny, atletyczny border collie.
Ma doskonałą budowę, która jest odpowiednia do ciężkiej pracy. Długie nogi, pięknie zbudowane lędźwie, głęboką klatkę piersiową, mocną strukturę, wysoką piętę, bardzo mocne, zwarte kocie łapy, odpowiednio długą szyję i piękną, mocną głowę.
W pracy jest bardzo skupiony. Jest na 100% ze mną. Nic go nie rozprasza. Jest wystarczająco twardy.
Reaguje prawidłowo na presję. Ma ogromny zapał i chęć pracowania z człowiekiem.
Nie pracuje dla siebie. Cały czas sprawdza, czy jego praca mi się podoba.
Jest naturalnie posłuszny. Odważny. Nie jest psem miękkim, ale nie jest też typem dominanta. To bardzo zrównoważony typ bordera. Ma ogromne serduszko i czasem myślę, że to wielki miś mieszka w jego sercu.
Od razu jak go wzięliśmy pojechaliśmy z nim na wycieczkę w Alpy.
Miasto, ruch uliczny, kolejka linowa na szczyt Zugspitze – żaden problem.
Reakcja na inne psy – bardzo przyjazny do wszystkich psów w stadzie – pomijając Sama. W Samiku widzi konkurenta i tak intensywnie do „pasie” czyli wpatruje się intensywnie, że mogłoby to doprowadzić do konfliktu. Dlatego raczej nie pozwalamy im na takie zachowania i chłopaki mają swoje osobne grupy spacerowe i treningowe.
Reakcja na obcych ludzi – obojętny z tendencją do nieufności.
Zakochany w poprzednim przewodniku. W tej chwili zakochany już w nas.
Nie jest typem, który każdemu się sprzeda. Jest zupełnie obojętny do obcych ludzi. Nie boi się ich, ale poprostu ich lekceważy. 
Nie boi się dzwięków.
Razem z Samu trenujemy pasterstwo. Jestem z niego bardzo zadowolona. Jest odpowiednio bystry, ma świetny styl, jest twardy do owiec, ma naturalne posłuszeństwo. Ma naturalny outrun i drive.
Jest szalenie skoczny. Płot 1,5 metra przeskakuje z miejsca z ogromną lekkością, cobyło dla mnie lekkim zaskoczeniemprzy tej wadze i wzroście psa.
Bardzo lubi wycieczki i spacery i…błoto 😉 Uwielbia się przytulać. W domu jest bardzo spokojny. Praktycznie cały czas jak jest w domu poleguje sobie i śpi. Jak tylko wychodzimy – zgłasza swoją gotowość i chęć do pracy. Na spacerach bardzo kontaktowy i w 100% odwoływalny.
Potrafi się wyłączyć, ale potrafi tez pięknie i długo być aktywny.
Nawet do 8h na dobę.
Ma swoją słabość – od samego początku jest zakochany w Dinky!
Świata poza nią nie widzi i czasem na spacerze tak się zapomni w szukaniu gdzie ona jest, że nie pamięta o niczym innym. Uwielbiają się bez wzajemności 😉 Dinky uważa, że o co to halo i wręcz przeszkadza jej ten rzep na ogonie. Jednak Samu pozostaje niezmienny w swojej sympatii.

Dlaczego akurat Samu pojawił się u nas?
Kilka lat wcześniej użyłam jego ojca do naszej suczki Yody ( Legendary Stardust Pure Mind ). Miot wyszedł rewelacyjnie. Ojciec Samu – Mac, to bardzo dobrej klasy pies. Szukałam samca – dorosłego, aby widzieć więcej cech i bezpieczniej móc go użyć w hodowli. Ze znanej sobie linii – znajomośc przodków ma ogromne znaczenie. Dodatkowo jego hodowcy i właściciele to cudowni ludzie. Szukali nowego domu dla Samu, bo w Niemczech niestety przepisy nie pozwalają użyć do hodowli psa o jego wzroście. ma o 1 cm za daleko 😉
My się z tego faktu bardzo cieszymy, bo mamy Samu 🙂 Naszego byczka fernando 😉

Badania i dane rejestracji
Welcome Samu Vom Danischen Wohld ISDS 17872
ZBrH 17872
status: reproduktor
ur. 20.04.2014

Biodra – HDA
Łokcie 0/0

CEA DNA Normal
TNS DNA Normal
CL DNA Normal
IGS DNA Normal
CEA/PRA/KAT – wolny/free
Glaucoma – wolny/free


Wysokość/high: 59cm
Waga/ Weight: 25kg


Reakcja na strzał: bez reakcji  

%d blogerów lubi to: