Taff – Yale ISDS 321483

Taff jest idealnym połączeniem psa pracującego i aktywnego towarzysza dnia codziennego. To taki psi kumpel.

Taff przyjechał do nas jako kolejny pies od Nigela Watkinsa z Walli, z linni, które skusiły nas już wcześniej, przy zakupie Sama.

Miał być kopią Sama tylko w innym kolorze 😉 Jest zupełnie inny!

Taff jest wspaniałym psim przyjacielem. To pies, z którym można przemierzyć cały świat. To prawdziwy towarzysz i kumpel.
Uwielbiam każdy centymert tego kudłacza!! 🙂
Kupiliśmy go z tak wspaniałych pasterskich linii, głównie po to aby oczywiście pasł owce. Życie jednak, oraz on sam, pokazały, że plany zawsze można zmienic.

Taff pasie owce, oczywiście, bo  kocha każdą pracę przy której jest razem ze mną. Jednak prawdziwą jego miłością jest sport.

Próbował swoich sił w agility i bardzo bardzo mu się to podobało. Myślę, że ma wspaniałe predyspozycje do tego sportu. Jednak niestety praca przy takim dużym stadzie, gospodarstwo i zwyczajne życie przeszkodziło nam w tych treningach i Taff nie może spełniać się w tej dziedzinie.
Aby mu to zrekompensować zaczęłam bawić się z nim we frisbee. Nie musimy daleko jeździć aby trenować. Więc spróbowaliśmy!

Okazalo się to strzałem w dziesiątkę 🙂 Taff dałby się pokroić za ten latający dekiel. Uwielbia ten sport. A mi sprawia ogromnie dużo radości patrzenie na jego szczęście. Taffa życiową misją jest aport.

Taff i ja razem jeździliśmy na przejażdżki konne. Taff podczas pierwszego spotkania próbował obiegać i zaganiać konie, jednak bardzo szybko zrozumiał o co mi chodzi i przestał to robić. Oczywiście mogę go wysłać jeśli bym chciała aby zagonił, jednak potrafi pięknie biec obok konia, lub nieopodal i korzystać ze spaceru 🙂 To są chwile które uwielbiam.

W życiu codziennym jest bardzo opanowanym, łagodnym psem. Nie ma problemu z nadaktywnością. Zupełnie wycisza się po przekroczeniu bramy. Na podwórku i w domu wchodzi w tryb „nicnierobienia”.  W kontaktach z innymi psami bardzo przyjacielski lub obojętny. Nie odpowiada na agresywne zaczepki. Bardzo silny psychicznie, skoczny, wesoły. Uwielbia bawić się wodą z węża 😉
Nigdy nie miał problemów z miastem, ruchem ulicznym, mimo że mieszkamy na wsi i nieczęsto bywamy w takich warunkach. Nie goni zwierzyny ani aut, nie ściga rowerów i nie zagania niczego co nie jest owcą.
Jest absolutnie niekłopotliwym borderem.

Taff to spełnienie moich marzeń o border collie. To typowy przedstawiciel rasy z bardzo dobrymi cechami psychicznymi i świetnymi warunkami zdrowotnymi.


Jest sprawdzonym i bardzo cennym reproduktorem.
Wszystkie dzieci są zdrowe, przekazuje piękne, zdrowe stawy, oczy. Jego dzieci biorą udział w zawodach, sportach, ratownictwie, pasterstwie i spełniają się również w życiu aktywnych rodzin.
Przekazuje stabilność, ogromny potencjał fizyczny, świetny aport i zamiłowanie do pracy.

Moss – ojciec Taffa, wniósł na kontynent nową krew. Jego ojciec Roy jest po słynnej suce Coed Lynn.
Roya ojcem jest ostatni trialowy pies Glyna Jonesa  – Moel Taff.
Bet, matka Mossa jest pełną siostra jednego z najlepszych psów Brytanii, Sweepa (Pennant Williams).

Matka  Vicki ISDS 305988
Vicki jest córką Glena, słynnego trialowego psa w rękach Serge vad der Zweep

Taff zostawił dużo siebie w naszej hodowli. Mamy jego córki Kamzika i Kushę, jego wnuczki Moon i Żelkę.
To dla nas ogromny zaszczyt móc kontynuować te linie.

Badania i dane rejestracji
Taff – Yale ISDS 321483
KC AQ 0903753

imp. Wales

Hodowca/breeder: L N Watkins
status: reproduktor
ur. 30.11.2011

Biodra – HDA
Łokcie 0/0

CEA DNA Normal
TNS DNA Normal
CL DNA Normal
IGS DNA NORMAL
CEA/PRA/KAT – wolny/free
Glaucoma – wolny/free


Wysokość/high: 56cm
Waga/ Weight: 22kg


Reakcja na strzał: bez reakcji  

%d blogerów lubi to: